
Így igazítsuk a biztosításainkat az életstílusunkhoz
Amikor felmerül bennünk a biztosításkötés kérdése, akkor sokszor csak az árakat figyeljük, hogy mennyi is lesz majd a havi vagy éves díj, ami ki kell fizetnünk. Sokszor nem is gondoljuk végig, hogy az életmódunk mennyire befolyásolja, hogy milyen biztosításra lenne is szükségünk.
Manapság rengetegféle biztosítás létezik, tehát teljeskörűen védelmet biztosíthatunk az ingatlanunknak, az ingóságainknak, és persze magunknak és a családtagjainknak is. Sokszor azonban csak az alapvető tételek kerülnek bele a biztosításokba, illetve csak olyan biztosítást kötünk, melyeket az ismerőseink is megkötnek. Nem vesszük figyelembe az életmódunkat, inkább csak az ingóságainkat. Pedig nagyon sokat számít, hogy hogyan is élünk.
Kutyások vagy cicások vagyunk? Sokat utazunk? Aktív életmódot élünk? Esetleg nyugdíjasok, családosok vagy sportolók vagyunk? Számos tényező mely komoly befolyással bírhat a választásunkra, már ami a biztosításinkat illeti.
Hogyan befolyásolhatja a biztosítások kiválasztását az életstílusunk?
Nem is gondolnánk, de nagyon is számít, hogy milyen életstílust élünk, amikor a biztosítások megkötéséről van szó. Persze vannak általános dolgok, például, ha van ingatlanunk, akkor lényeges, hogy kössünk lakásbiztosítást, ha pedig van autónk, akkor fontos a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás megléte. De számos más biztosítás van, melyet érdemes számításba venni, ehhez pedig célszerű végiggondolni az életvitelünket.
Gondoljuk végig, hogy kik élnek velünk, egyedül élünk, családosak vagyunk, vagy idős szüleinkkel lakunk együtt. Az sem mindegy, hogy milyen korosztályba tartozunk, ahogyan az sem, hogy mennyire élünk aktívan, és hogy mennyit utazunk.
Milyen életstílushoz milyen biztosítás javasolt?
Lássuk, hogy egyes életmódokhoz milyen biztosítást szoktak javasolni a szakemberek:
Aktív életmód:
Ha rendszeresen sportolunk, sokat túrázunk, kirándulunk, vagy sok kalandos programon veszünk részt, mint a kenuzás, a raffting, vagy a falmászás, akkor nem árt, hogy olyan biztosítást választunk, amely kiterjed az ilyen tevékenységekre is. Az utasbiztosításoknál is van már olyan lehetőség, hogy síbalesetekre, vagy vízi sportokra, esetleg extrém sportokra is kiterjeszthetjük a biztosításunkat.
Családosoknak:
Amennyiben családosak vagyunk, érdemes akár az utasbiztosításban, akár a lakásbiztosításban, vagy akár egy külön balesetbiztosításban gondoskodni a család legkisebb tagjainak védelméről, és persze a sajátunkról is. Sokszor családi kedvezményekre is jogosultak lehetünk.
Üzletemberek, vállalkozók:
Ha az üzleti életben vagyunk aktívak, sokat járunk külföldre üzleti ügyben, akkor érdemes üzletemberek, vállalkozók számára kitalált biztosításokban gondolkodni.
Digitális nomádok:
Manapság vannak olyanok, akik hosszabb ideig tartózkodnak külföldön, sokszor utaznak tovább, váltogatják az úti célokat, úgynevezett digitális nomádok. Egy ilyen életvitelhez fontos, hogy megfelelő biztosítással rendelkezzünk, mert váratlan helyzetek bizony előfordulhatnak. Fontos, hogy megfelelő baleset és egészségbiztosítással rendelkezzünk, mely külföldön is használható, illetve az utasbiztosítás megkötése ilyenkor kiemelten fontos.